Literatura?

LK 19.02.2010
Dobré pozdní odpoledne, trochu jste mne zaskočila, protože jsem si myslel že projevených intimit z mého života už bylo dost ( smích), ale budu upřimný.... Literatura všeho druhu byla moje Láska a Vášeń. Četl jsem pod peřinou, aby naši nevěděli s dokonce se zapálenou svíčkou(hrozný!... smích.... a pak s baterkou-šajnovkou). Učitelé na základce už někdy od 5. třídy mne nechali si číst při hodinách , takže jsem si nemusel číst pod lavicí. Jen snad když mi bylo cca 12-13 let mne jeden učitel když zjistil co čtu, se ptal jestli to není až příliš brzo číst to co čtu-abych se nepřipravoval o dětství a sny(Norimberský proces). Měl jsem obrovské štěstí na své ůčitele a učitelky ve všech pro mne důležitých oborech. ČJ a pro mne především Literatura byla něčím nádherným a díky těmto učitelským průvodcům jsem měl všeho co jsem potřeboval dostatek. Hovořím obecně, protože jsem byl nenasytný skoro na Vše co bylo napsáno a vyšlo u nás z různých koutů Země.Takže antika je jen jednou z epizod mého čtenářského života, ale Vergilia a Ovidia jsem miloval , protože to byli moje pubertální roky a díky jednomu asistentovi z Fildy, který mne učil v té době literaturu jsem prožíval Radkinovským způsobem právě uvedenou ant. literaturu- dnes se tomu musím při vzpomínce úsmát, ale bylo to pěkné. Ptali jsme co je podstatou toho co je napsáno, chtěli uchopit neuchopitelné a v té době nepostižitelné. Docela bych chtěl mít tu zapálenost a touhu proniknou i identifikovat se s každým slovem, veršem... Protože jsem měl od mala vhledy a vzpomínky na něco .... různé příběhy, včetně draků a bojů s nimi (smích), pohádky, báje a pověsti jsem znovu a znovu četl , abych z nich nasál esenci skutečnosti....... atd.
Ptáte se zda..... úsměv.... tak třeba: Odi et Ámo! Celý život si to nesu a jednám podle toho -Nenávist se změníla na nesmiřitelnost a vytrvalost v potírání bludů a klamů! Miluji .....na lásku, nesobeckost, pokoru, soucit,blahosklonost, bezvýhradnost atd.
Možná , že to co dnes chceme a vlastně už začali souvisí s METAMORFÓZOU, protože jsme vlastně začali učit umění PROMĚNY.... Díky, že jsem si to mohl uvědomit :-), takže odpověď pro Vás: MŮŽE!!! vše co Vám může pomoci otevřít se, posunout se, naladit se a atd. .........je DOBRÉ, PROTOŽE Vše je Dobré!!!

Přidat nový příspěvek

měření od: 12.1.2011

TOPlist